Koca & Ersöz Hukuk Bürosu / Anwaltskanzlei

Marka ve Fikri Mülkiyet Hukuku

Koca & Ersöz Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize marka ve patent hukuku, faydalı model, endüstriyel tasarım, telif hakları, lisans sözleşmeleri alanlarında tescil, yenileme, dava ve danışmanlık desteği vermekteyiz. İş birliği içinde olduğumuz marka patent ofisleri ile birlikte bilinirlik durumunun araştırılması, tarifnamelerin hazırlanması, patent tescil başvurularına dair işlemlerin yürütülmesi, araştırma ve inceleme raporlarına karşı görüş hazırlanması, yurt dışı (özellikle Avrupa ve Almanya) marka ve patent başvurularının yapılması ile ilgili aktif olarak hizmet vermekteyiz.

Marka ve endüstriyel tasarımlar alanında, yetkin marka vekillerimiz aracılığıyla araştırma, başvuru, takip, itiraz, yenileme, lisans ve yurt dışı başvurular dahil kapsamlı bir hizmet sunmaktayız. Musiki ve mimari eserler, fotoğraf ve resim, yazılımlar ve veri tabanları dahil başta telif hukuku olmak üzere Sınai Mülkiyet Kanunu çerçevesinde hukuki danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Bu kapsamda telif haklarına dair eserlerin işletilmesi, lisans, mali hak devir sözleşmeleri, kullanma sözleşmeleri gibi sözleşmelerin hazırlanması, müzakeresi, eserlerin korunması, taklitle mücadele ve hak takibi konularda çalışan uzman hukuk bürosuyuz. Fikri haklar alanında tecrübeli kadromuz ile her ölçekteki kurum ya da kuruluşlara, fikri haklar ile ilgili soru ve konulara yönelik spesifik ya da sürekli danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Marka ve patent vekillerimiz, marka ve patent tescilleri, faydalı model, endüstriyel tasarımların tescili, telif hakları ile ilgili konularında, marka yenilemeleri ve marka itirazları ve hükümsüzlük davalarında müvekkillerine kurumsal destek sağlamaktadır.

Hukuk danışmanlığı hizmetlerimizi sabit bir ücret veya saatlik ücret üzerinden sunmaktayız. Farklı danışmanlık modelleri sunuyoruz! Konu hakkında bize e-posta yoluyla veya aşağıdaki formu doldurarak bilgi verebilir, maliyet tahmini isteyebilirsiniz. Ayrıca +90 212 660 49 00 (İstanbul) veya +49 30 677 901 90 (Berlin) numaralarımızdan birini arayabilir ya da +90 543 449 49 00 WhatsApp hattımızdan mesaj göndererek danışmanlık randevusu alabilirsiniz.

Sorularınız İçin Tıklayın